Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na wstępie tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie zatem najmocniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest nastąpić na wstępie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wychodzi z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym ujawni się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wybierać dobra forma architektoniczna z bogatą ilością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, a i dostęp do własnego światła, co da zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie też dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W ważnym etapie zostaną przeprowadzone prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w czasie bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznych terenów zielonych i elementów małej architektury. Zakończenie prac jest zajść w II kwartale 2021 r.

– Z przyczyny na ciężkie warunki gruntowe, w liczbie kolejności wytwarzane będą wzmocnienia i wymiany gruntu. Łącznie z inwestorem będziemy robić nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy swoje przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili zrobić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i konstrukcje i zacząć z ważną budową teraz na wiosnę. Będzie ostatnie już kolejny punkt handlowy w polskim portfolio, zatem jestem pewny, że proces budowy przebiegnie łatwo i skutecznie, a całość stawanie się kolejnym zapewnieniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments