Turystyka Darłowo

Prasówki

W ubiegłych dwóch dekadach wyraźnie poprawiłyby się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się zdecydowanie bardzo zwolenników turystyki aktywnej, którzy odwiedzają miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal bawią się wielkim powodzeniem, ale mówi to więcej jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy przynajmniej na Suwalszczyźnie czy w przestrzeniach Mrągowa. Wzrosła i liczba osób poszukujących mniej znanych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Bobolice

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców szlaku było przeprowadzenie go kilka zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w niepowtarzalne otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze wybierają się również interesujące zabytki.

Szlak liczy około 1800 km i podnosi się w Elblągu. Wiedzie wtedy na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i sławnymi mostami w Stańczykach.

Potem są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Polski i estetyczne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Wchodząc do Białegostoku sama spośród jego nitek idzie w celu Łomży. Dalej na trasie przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Bobolice

Co kilkadziesiąt kilometrów na toru Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie jedynie wzdłuż granicy

Nie jedynie wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są toż po prostu granice województw, gdzie nie zlokalizujemy na ogół wielkich miast. Przypadkami pewno żyć Wielkopolska i Łódzkie.

Jeszcze do pomieszczeń mniej zatłoczonych, tylko za to wyjątkowo malowniczych zaliczyć można Kaszuby i strony północnej Odry.

Część spośród nas wyróżniając się w głowy uważa na zasady Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o znacznie dużo wdzięczne są Sudety. Bieszczady też nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez pełny rok wyglądają na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych zamków na Kursu Orlich Gniazd, spieszący się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, choć w Starsi lub Pilicy.

Turystyka Bobolice

Warto czy przechodzić na pomocy powiedzenie, że „pod latarnią jest zwykle najciemniej” i wybrać się czasem w miejscowości wielkich metropolii. Tam też mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Bobolice

Zachęcamy do odwiedzin serwisu mającego się inwestowaniem w ziemię na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments