Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Prasówki

To co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera umieszczona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami prowadzącymi w okolicę Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie zawierało się znajdować dziecko.

Aż że znaleźć dobrzy komentarz do tego gatunku obrazów. Widocznym jest, że jazda pod trend na możliwości szybkiego kroku jest śmiertelnie niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to niemal pewna śmierć, i myślimy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną myślą jest fakt wjazdu nie w tym kursu co trzeba. Wjazd zarówno na drogę, jak i tzw. „eskę”, korzystając ze węzłów drogowych jest na prawdę ciężki. Jak podkreśla nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod trend na drodze ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, pracownik może dodać nawet 100 złotych mandatu. Posiada ponadto możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak działa asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego typu można podawać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Sile na Linii”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Więcej na temat akcji znajdziecie tu: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments