Seryjny morderca z Kołobrzegu

Seryjny morderca z Kołobrzegu

Aktulności artykuły Informacje Kołobrzeg Powiat kołobrzeski z Kołobrzegu

W tej potrzebie jest bardzo pytań niż odpowiedzi. Lub to dodatkowe, aby 43-letni kołobrzeżanin, przedsiębiorca, wielbiciel zimnych kąpieli w Bałtyku, stał, nie za jednym, jednak za kilkoma zabójstwami mieszkanek naszego kraju? Czy działał sam, czy był partnerów w zbrodni? I najważniejsze – ile ofiar zostanie ostatecznie przypisanych Mariuszowi G.? Według nieoficjalnych informacji, policja poszukuje kolejnego ciała. Aktualizacja: Mariusz G.usłyszał zarzuty dokonania dwóch kolejnych zabójstw!

Seryjny morderca z Kołobrzegu

 

Stanowili w miejscu odnalezienia zwłok jednej z zaginionych kobiet, rozmawialiśmy zarówno z ludźmi niewielkich Obrotów, których strony od miesięcy przeszukują kryminalni ze Szczecina i Warszawy. Udało się nam skontaktować z kobietami, które potrafiły zatrzymanego i trwały u niego. Wiemy o sprawie z czerwca, nie znamy a całej historii, a jedynie jej część, bo w tym przedmiocie, oprócz oficjalnych komunikatów, nie określa się obecnie ani prokuratura ani policja.

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Miejsce gdzie zakopał zwłoki

Oskarżony o zabójstwo. Ofiara to popularna od czerwca 54-latka

Z przeznaczonych przez Szczecińską Prokuraturę Okręgową informacji, wiemy, że w środę 6 listopada, Mariuszowi G. został postawiony zarzut zabójstwa z początku motywacji zasługującej na inne potępienie. Stało się to dodatkowe dzięki śledztwu, które z paru miesięcy prowadzili funkcjonariusze i prokuratura „Archiwum X”. W jego końca odnaleziono jedną z dwóch zaginionych w współczesnym etapie kobiet; 54-latkę, mieszkankę Kołobrzegu. Jak donosi Radio Szczecin, jej mięso było zmasakrowane, prokuratura nie podaje jednak danej o przyczynie śmierci kołobrzeżanki. W chłodnym oświadczeniu nazywa Mariusza G „sprawcą”, i nie „podejrzanym” zbrodni, nie otrzymujemy jednak reakcji na badanie czy mężczyzna współpracuje obecnie z organami ścigania. – Mogę jedynie powiedzieć, że badanie istnieje w ruchu – mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik szczecińskiej prokuratury.

Miejsce znalezienia 54-latki

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Krew w samochodzie, sprzedane mieszkanie. Podejrzany, ale bez dowodów

Mariusz G. dotarłem do aresztu w czerwcu tego roku. Powód – przywłaszczenie mienia. Już to jednak śledczy są przekonani, że chłopiec jest uwikłany w trudniejszą zbrodnię. Nie korzysta przecież żadnych dowodów – przede całym ciał dwóch zaginionych w układzie ostatnich miesięcy kobiet. Wiadomo jednak, to znane domowe informacje, że G. wpadłem w mienie mieszkania jednej spośród nich, a wkrótce je sprzedał. Policja przeszukuje wszystkie tereny będące własnością aresztowanego, w tym garaże i piwnice m.in. przy ulicach Mariackiej czy Wolności. Mundurowi trafiają do strony Obroty, gdzie podejrzany wynajmował miejsca w obiektu po dawnej świniarni. Tam, wśród 6 samochodów, miało znajdywać się również auto innej z zaginionych kobiet. Na gruncie posiadłości zostaje znaleziona krew. Śledczy zatrzymują właściciela wynajmowanej przez G. stodoły. Sebastian T. trafia do aresztu (jak sądzą miejscowi, za paserstwo – dop.red.) natomiast stanowi tam do dzisiaj, a prokuratura nie udziela żadnych wzmiance na pytania, lub stanowi on w każdy sposób połączony ze myślą.

Rozkochiwał i mordował? Taki dobry i dobry człowiek

W ciągu całego badania i danej pojawia się obraz sposobu życia i motyw postępowania G. Stanowi on znacznie funkcjonalny. 43-latek poznawał kobiety, a potem wchodził spośród nimi w ścisłe relacje. Ofiary, przekonane o szczerych intencjach mężczyzny, przepisywały na niego swój majątek. Następnie znikały bez śladu, w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdzie? Od paru miesięcy funkcjonariusze ze Szczecina, a dodatkowo Warszawy, w dążeniu ciał, przeczesywali tereny i bagna w stronach Obrotów. Jak udało się nam dowiedzieć, rewidowano również okoliczną żwirownię, i jej właściciela pytano o uwagę w wydobywaniu żwiru. Ostatecznie jedno ciało; 54-latki odkryto w lesie między Obrotami a Niekaninem.

W wszą sprawę trudno uwierzyć osobom, które potrafiły Mariusza G. Miły, spokojny, pomocny uśmiechnięty. Kiedyś prowadził manufakturę słodyczy, składał się te za marynarza. Pozytywne słowa można zauważyć od sąsiadów aresztowanego, ale też z prezesa Stowarzyszenia Kołobrzeskich Morsów, w którym G. prężnie realizował przez dwa lata. – Spokojny człowiek, bezproblemowy. To istnieje po prostu szok – mówi Łukasz Zięba, zastrzegając, że podejrzanego znał pobieżnie.

Z swoich źródeł wiemy również, że sprawca jest pedantem. Przeszukiwane pokoje i miejsca wręcz błyszczały czystością, były wysprzątane. To spowodowało kolejne podejrzenia powiązane z usuwaniem śladów zbrodni, dziwił lecz również fakt, że G. martwił się, kiedy podczas przeszukania, policjanci nie dawali jego pracy na stanowisko.

Aresztowanie Mariusza G. w czerwcu. Wówczas dowiedzieliśmy się o prowadzonym badaniu

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Imprezy, krzyki, ogniska. Spokojna miejscowość i ogromne rzeczy

Druga osobę Mariusza G., taż znacznie rozrywkowa, jest świetna mieszkańcom Obrotów. Kiedy prosimy o podejrzanego chwila mogą powiedzieć o jednym człowieku, ale pamiętają świetne gry na działek, gdzie zatrzymany wynajmował pomieszczenia. – Tam wciąż były jakieś krzyki, ogniska, nie wiadomo co oni tam palili, smród przechodził na całą okolicę – mówi jeden z mieszkańców. Drugi podkreśla, że do czasu pojawienia się policji, nie było żadnych przypuszczeń, ani podejrzeń. – Same co się myślało, to, że tam było paserstwo. Bo tam ciągle coś robili przy tych samochodach – wspomina.
Szok pojawił się wraz z przybyciem policji. – Toż taka mała, spokojna miejscowość. To niesamowite, że działy się tutaj tak ogromne rzeczy – mówi jedna z mieszkanek.

Do własnych Czytelników:

Całe śledztwo z początku otoczone było dokładną tajemnicą. Część lokalnych dziennikarzy, jednak posiadała taką wiedzę, była pytana, przez policję, o zachowanie dyskrecji. Dlaczego? Podejrzany był już dawno w areszcie, jednak śledczy nadal prowadzili działania powiązane z badaniem sprawy, w tym dodatkowo z poszukiwaniem osób, które mogły mieć start w ostatniej spraw.

Seryjny morderca z Kołobrzegu  samochód
Seryjny morderca z Kołobrzegu samochód

Nasza redakcja o tej dziwnej historii dowiedziała się w czerwcu,w dniu aresztowania Mariusza G., zatem istniejemy w mieniu zwolnień spośród ostatniego doświadczenia. Więc (jak i teraz) że było nam w nią uwierzyć, dzisiaj jednak, z naturalnym sumieniem, możemy o niej stworzyć.

Będziemy Was wspominać o dalszych wzrostach w prowadzonym badaniu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments