Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

W środę zaczął się proces kierowcy śmieciarki, jaki w kwietniu tego roku kierował pojazdem, pod kołami którego zginął niespełna 2-letni chłopiec. Pojazdem kierował 46-letni Paweł Z. pracownik Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Kontrole Środowiska w Kołobrzegu.

Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu trwa proces kierowcy śmieciarki

 

Śmieciarka dojeżdżała do posesji tyłem. Wszystko działo się na działki w okolic Stojkowo, w gminie Dygowo. Chłopiec zginął na znaczeniu, na oczach swojego 7-letniego brata. To stanowił dzień, kiedy rodzina była obchodzić kilka zbiegających się w toku świąt rodzinnych. Na podwórzu przebywała matka dzieci, jednak tragedii na samodzielne oczy nie widziała.

Rozprawa trwała kilkanaście minut. Oskarżony złożył krótkie wyjaśnienia. Prokurator oskarżył Pawła Z. o to, że nieumyślnie naruszył zasady ruchu samochodowego i działając na odległości dojazdowej do posesji manewr cofania, nie zachował wyjątkowej ostrożności, nie prowadził należytej obserwacji drogi należącej do posesji, a wobec braku możliwości osobistego upewnienia się czy za samochodem nie dostaje się przeszkoda, nie zapewnił sobie rad drugiej osoby.

Kierowca twierdził przed sądem, że czuje się współwinny. Na pytanie adwokata odpowiedział, że jego pomocnicy nie mają obowiązku wychodzić z samochodu i ściągać go na odległości publicznej. Według niego dziecko uważało się na odległości dojazdowej do posesji.

Rodzina z kolei twierdzi, że Kacperek uważał się na ich kraju i przewidywał się tam bezpieczny

zobacz również Reklamy Kołobrzeg

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments