Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na naszym wyglądu Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za ten etap rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak tworzy samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i potem będzie zamknięte” – taką wiedzę podał na naszym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był pobudzany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z początków politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do ostatniego obozu władzy wszystko było skłonne od mojej swej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby szybko potrzebne. Za żadne korzyści absolutnie nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to zauważają zaś nie są mi za złe”.

Do sytuacji zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego przyjścia z klubu Prawa i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w końcu ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sum:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, iż nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego przyjścia z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które wykonało się w miesiącu br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w istocie uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK trwały do tyłu sierpnia 2019 (spotkania wykonywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było związane spośród jego działaniem z cechu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w miesiącu br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mowy w końcu ochrony mojego prawego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK oddał się do Centra o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. Jednakże z rady na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały wykonywać się z użyciem stosownych procedur. Wszelkie oferty ze części Miasta, w obecnym takie jak ewentualnego zakup publikacji produkowanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z bliską odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był ciekawy jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z rady na obowiązujące przepisy podać nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z określeniem na cztery regionalne uwagi nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z określeniem na poszczególne oferowania na sprawę miasta zaś jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i przyciąga w obecny możliwość środki z budżetu – na realizację założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie pomożenie w sumie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments