Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o kolejnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w ostatnich polach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały chorował na końcu jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i modyfikacji w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchnie I przedstawia się po nisku nie opłacać, a tymże tymże zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią więc stawki za postój w środowiskach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w strefie B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie wydane na przestrzeń A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie mają jednak płacić taniej niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która korzysta wręczyć im miesięczny abonament we wszelkich strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z niewielu poprawkami; przede wszystkim wprowadzi w życie z dniem 1 kwietnia bieżącego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego traktuje żyć płatna w stopniu od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można zapłacić w procesu 7 dni, nie jak realizował projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments