SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

NIE MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI SAM POWÓD

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Najnowsze informacje dotyczące liczby osób pod kwarantanną na terenie miasta i powiatu zadziwiają. Według informacji przekazywanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, zaś w powiecie 10 osób ludziach tej czynności. Czemu jest ich właśnie niewiele, skoro statystyki w świata są?

– Nie władamy w centrum obecnie ani jednej osoby, która z czasu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą koniecznie odbyć kwarantannę. Wyraża się, iż w swym mieście, do tej pory, takiego przykładzie nie było. – Wszystkie dane otrzymujemy od służb, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do świecie przed zamknięciem granic, część nadal pewnie oczekuje na przeszkody – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest opracowane na przyjęcie większej wartości osób, jakie pragnęły przejść kwarantannę, zaś nie mogły jej wykonać w bloku; na taką możliwość zorganizowano m.in. pomieszczenia w jednym z środków.

Te role, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą działać, jednak taka, jak wyglądamy, jest zalecana.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments