Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Aktulności artykuły Kołobrzeg Polityka z Kołobrzegu

Radny Piotr Rzepka na własnym wyglądu na portalu społecznościowym powiedział o własne rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się spośród nim skontaktować. Także nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na pozycji § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z członkostwa w Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej opinii upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeśli chodzi o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, która się zarysowuje tylko po zajrzeniu na listę członków, odbiera wszystkie dróg na tak potrzebne w mojej opinii zmiany personalne w Zarządzie.

W układu z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa kiedy także jednej współpracy. Informuję, że w spółce nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, iż z początku br. nie jestem w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (jaka jest członkiem SRLGDMiP), w układu z czym PTTK na ważnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodność z SRLGDMiP, w ostatnim możliwość reprezentowania w niej PTTK.

Wspominając o PTTK nie mogę sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zlikwidowane i potem będzie zlikwidowane.

W moc miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią bardzo ważne role natomiast w naszym regionu są już tradycją. Kołobrzeski oddział był samą z najstarszych organizacji w centrum (zał. r. 1947). Że przez lata nie rozumieli tego znani włodarze. PTTK z centrum nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem start w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na jakim to udało się wynegocjować materiały z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i zdecydowano wstępnie wycieczki na ilość 15 tys. zł na jakich 9 tys. zł to kursy a 6 tys. zł było dostać samo PTTK.

Oczywiście tak się nie stało. Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów zbliżonych do nowego obozu władzy wszystko było skłonne z mojej swej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było już potrzebne. Za żadne korzyści nie nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to rozumieją dodatkowo nie są mi za złe.

Platformie Obywatelskiej kiedy także jednej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam a właściwie braku waszej pomocy pomimo dróg na krajowych oczach upada PTTK. Mam szansę, że mieszkańcy was za to rozliczą”.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments