KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na wszelkich możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Własny nie będą potrafili wpływać cudzoziemcy. Na obecny stopień kontrolę graniczną wprowadzono jeszcze w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie tylko w określonych do ostatniego zajęciach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie granicy będzie możliwe tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni oraz na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie sterowana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie odpowiednio do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układu z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie produkować zadania przy wykorzystaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe zaś we współdziałaniu z Policją i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co więc oznacza w realizacji dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby korzystające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy będące prawo stałego lub czasowego pobytu na miejsce RP; cudzoziemcy będący uprawnienie do pracy na miejsce RP tj. cudzoziemcy prawi do uprawiania pracy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający danie na produkcję, danie na produkcję sezonową, poinformowanie o powierzeniu wykonywania pracy gościowi na miejsce RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić gościowi na przyjazd na miejsce RP, w sposobie opisanym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments