Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to podstawowe założenia rewitalizacji przestrzeni widocznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski przekaże w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w współczesnej potrzebie podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie celów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a także oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura służyć będzie małej społeczności do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej oryginalną formę bycia czasu wolnego, np. na nowoczesnym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na około 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze pochodzą z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w branży fizycznej, ekonomicznej i społecznej ubogich grupie i obszarów publicznych i prostych”.

– Sposoby na wdrożenie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych stanowisk w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Dawno to pomysł zmian w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł zastosować spośród porad UE ze powodu na wykorzystanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego daleko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments